Stránky

23. 10. 2019

Cara Hunter: V tme // ...v nenápadnosti je sila!


Máte radi kriminálky s prepracovaným vyšetrovaním, bez zbytočného brutálneho násilia, no s poriadnou dávkou dôvtipu? 

Obľubujete prekvapivé konce a dej, počas ktorého si niekoľkokrát tipnete vraha - a vždy zle? 

Tak zbystrite pozornosť, je tu kniha V TME!

Únos, vražda, pomsta a diabolský plán, za ktorý by sa nehanbil ani samotný Satanáš! To všetko je tu namixované tak, aby si prišiel na svoje každý milovník kvalitnej krimošky.

Štruktúra knihy je skutočne originálna. Okrem popisu spôsobu vyšetrovania si môžeme prečítať napríklad samotné prepisy výpovedí svedkov a nahliadneme aj do mapy miesta činu. Vďaka týmto pomôckam sa môžeme na chvíľku zahrať na dektíva Babočku. :)

Spočiatku dej pôsobí (presne ako obálka) - veľmi nenápadne. Z úvodných kapitol sa nám môže zdať, že sa autorka zameriava len na procedúru vyšetrovania. No postupne na nás vyskakujú kostlivci snáď z každej skrine a to, čo sa nám najskôr zdalo nenápadné, sa stáva nepredvídateľné, netypické a podmanivo tajomné. (A tá obálka dostane v závere knihy taktiež svoju prekvapivú pointu!)

Asi ste si všimli, že zámerne zatajujem dej. Nie som ochotná prezradiť ani toľko, koľko prezrádza anotácia. Ja som šla do knihy úplne naslepo a odporúčam to aj vám. Čím menej o knihe viete, tým viac si ju vychutnáte. Prezradím len toľko, že dej je naozaj poprepájaný skrz naskrz a celkom praktické bude, ak si na papierik zapíšete mená. Hlavne tie mužské sa občas pletú a malá pomôcka tak môže prísť vhod.

Na trhu máme v dnešnej dobe nespočetne veľa kriminálok, trilerov a knižných sérií. Je naozaj ťažké si z nich vybrať "tú svoju". Na knihu V TME  sa ale určite skúste pozrieť, pretože autorka vydala už ďalšie príbehy s detektívom Fawleym a ja pevne verím, že ich vydavateľstvo Lindeni už čoskoro preloží. Celá séria má veľký úspech v zahraničí a ako sa zdá, u nás doma na ňu taktiež prichádzajú len samé pozitívne recenzie. Zaslúžene!

Ešte malá poznámka na záver. V češtine vyšla autorke aj kniha Někdo blízký (taktiež odporúčam), ktorá je prvou a úvodnou knihou série s detektívom Fawleym. No nemusíte sa vôbec obávať, knihu V TME môžete na 100% čítať ako samostatnú knihu a o nič neprídete. 

-----------------------------
Vydavateľstvo: Lindeni (Albatrosmedia.sk)
Počet strán: 400
Preklad: Vladislav Gális
Rok vydania: 2019
----------------------------

Petra

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára